I wasn't aware of this. I have seen $13 jars of pasta sauce and $10 cartons of eggs but where I shop the cheaper options (which really aren't that cheap anymore) are still available. It's really frightening how expensive everything is getting. I feel for those families trying to raise kids in this economy. I just can't imagine how people are pulling it off. Lots of sacrifice probably.
You are viewing a single comment's thread from: