Not at all. You could only buy 1liter of sunflower oil / month. 1l of milk / week ...
I'll have to look all this stuff up, dunno all the rations ... but it was tough.
You are viewing a single comment's thread from:
Not at all. You could only buy 1liter of sunflower oil / month. 1l of milk / week ...
I'll have to look all this stuff up, dunno all the rations ... but it was tough.
jesus man that's nuts
Yup. I'm to young to have lived through the worst of it. By my mom shared stories of her life. She ate bread and potatoes for weeks ....