You are viewing a single comment's thread from:

RE: Lunes de Hamburguesa | Hamburger Day

in Hive Foodlast year

$6 for the combo is also expensive for that combo in my country but would not be surprised if I was given that price. Everything all depends on the location and the type of eatery.

This post has been selected by the Hive Learners Community team and will receive support from the lazypanda. Kindly click on the banner to visit our community and check out our Discord channel here.

hl_congrats_baneer-1.png

Sort:  

Dude if it was expensive, I accept that, around here you can get 2 combos for that same price, or 2$ burgers, but the hunger attack and the urge attacked me at 11pm 🥲 then there were not many options because, by the way, I live quite far from downtown where there are more places to eat, so I just closed my eyes, said: "I deserve it" and paid it, but I accept it is expensive, however I wanted it so much that it didn't hurt and it was worth it. I swear! 🥹🥹

Pd. Thank you for your support 💞