It looks a bit too uniform to me. In my opinion the sloppier it is the more homemade it is. Ribs are expensive everywhere to be honest. I think a half rack over here costs north of $12. A full rack is right around $18 for baby backs. Typical price at the store is right around $2.99 per pound.
You are viewing a single comment's thread from:
Ahh.. you needed to taste them. The ribs photo is not as clear as it could be but I don't tend to take doubles in case of this.
Sloppy is messy! They don't always provide water bowls for your fingers here.
Oh yeah, the ribs look great. I was talking about the pie :)