You are viewing a single comment's thread from:

RE: Recipe for Homemade Hummus (Hommos), Chickpeas Dip

in #food8 years ago

I have a nice Falafel recipe but it takes for ever to prepare, I always opt to buy it at the restaurant because it's easier that way and not that expensive. A dozen go for about $3 US dollars, a great price and no need to mess with hot oil, and prep time at home.